Jsme DOG-FRIENDLY hotel. Máme rádi nejen pejsky, ale i další Vaše domácí mazlíčky. Vezměte je na výlet, hned vedle hotelu je řeka a les. Vaši miláčkové to u nás budou milovat. Těšíme se na Vaši smečku :)

mame radi pejsky U

 

 Eleonora romantik hotel JPG POUZE TEXT(dříve Hotel Žižkovy lázně)

Hotel Žižkovy lázně dostal počínaje květnem 2019 nové jméno – ELEONORA romantik hotel.
Tato změna vyplynula celkem přirozeně s ohledem na to, že atmosféra hotelu (stejně jako jeho umístění) je jedinečná a romantická, a tak si hotel zaslouží mít romantiku přímo ve svém názvu. Jméno Eleonora se pojí k prameni, který vyvěrá jen pár desítek metrů od hotelu a jenž nese název Pramen sv. Eleonory. K hotelu se váže dlouhá tradice lázeňství. Naším záměrem bylo, aby nový název na tuto bohatou a všeobecně známou minulost stále odkazoval.
Bohatou lázeňskou historii dokládají záznamy o tom, že léčivé účinky okolních pramenů byly využívány v tzv. koupacích boudách, které stály na místě dnešního hotelu. Ony boudy byly časem zrušeny a na místo nich byly postaveny lázně, které patřily městu Tábor, a 25. března roku 1806 se staly majetkem Karla Kohlreitera. Pintovecké Lázně, jak se jim tehdy říkalo, byly označovány za jedny z nejstarších v Čechách. Návštěvníci si zde léčili neduhy jako například chudokrevnost, bledničku, nebo křivici. Voda pomáhala ženám při specifických onemocněních, sirnaté sprchy zase při dně nebo revmatismu.
Věříme, že tuto novinku uvítáte, a že Vás naláká k další návštěvě u nás.
Ke změně kontaktních emailů prozatím nedochází. Webová stránka www.eleonorahotel.cz.

Vězte, že se jedná pouze o změnu názvu, vše ostatní (rozsah a kvalita služeb, personál, ceny) zůstává zachováno.
 
S úctou a láskou ELEONORA romantik hotel.
 
Informace k prameni sv. Eleonory a historii jeho okolí poskytlo soukromé gymnázium města Tábor, jmenovitě pan Ing. Jan Komzák.
 
 

..Ceník ubytování..